Schody

SCHODY


Bezbłędny, precyzyjny pomiar, optymalne zaprojektowanie, solidne wykonanie i sprawny, staranny montaż – to właśnie proponujemy osobom, które szukają idealnie dopasowanych, eleganckich schodów do domu. Schody w Państwa domu powinny być wygodne, bezpieczne i pięknie wkomponowane we wnętrze. Przy decyzji dotyczącej rodzaju schodów należy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej konstrukcji, kształtu stopni, rodzaju drewna i kolorystyki oraz odpowiednio dobranej balustrady jako nieodłącznego elementu schodów. Razem powinny tworzyć wspaniały „mebel” łączący i zdobiący wnętrze. Bogata oferta naszych salonów w Niepołomicach i w Katowicach zawiera schody drewniane o różnych typach konstrukcji, z różnych gatunków drewna. Schody dostępne są w szerokiej kolorystyce, z dodatkiem dekoracji ze stali czy szkła. Najwygodniejsze są schody proste-jedno-lub dwubiegowe ze spocznikiem prostym lub narożnym. Dość popularne są schody mieszane, w których część biegu jest prosta, a część o stopniach zabiegowych (w kształcie trapezu). Istotny wpływ na wygodę poruszania się po schodach mają wymiary stopni, które powinny być następujące: wysokość – maks. 19 cm, głębokość – m. in. 25 cm, szerokość –  m. in. 80 cm. Stopnie powinny mieć jednakową wysokość na całej długości biegu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Monolith


To schody idealne dla wszystkich ceniących sobie nowoczesne konstrukcje i kształty oraz modułowe rozwiązania. Producent serii Monolith zadbał o idealne wykończenie zarówno drewnianych stopni, jak i szklano-metalowych balustrad. To rozwiązanie idealne dla nowoczesnych wnętrz, tworzące wrażenie przestronności i elegancji.

Okrągłe DX


Nie pozwól, by do aranżacji Twojego wnętrza wkradła się rutyna – postaw na okrągłe stopnie DX. Teko to polski producent schodów drewnianych w Krakowie (z salonem firmowym w Niepołomicach), który stworzył konstrukcje idealne zarówno do pomieszczeń o charakterze użytkowym, jak i salonów czy pokojów gościnnych. Masz szeroki wybór rodzajów drewna czy sposobu wykończenia stopni i poręczy.

Fullbox


Wybierz schody o nietypowym charakterze z serii Fullbox. To modułowe konstrukcje, które w górnej części tworzą prostą pionową ścieżkę, która na wybranym przez Klienta etapie zakręca, tworząc atrakcyjny wizualnie łuk. To świetne rozwiązanie dla piętrowych domów jednorodzinnych, o dużej różnicy wysokości między poziomami.

Lux


Małopolski producent schodów przygotował również wersje dla wszystkich ceniących sobie klasykę oraz elegancję – serię Lux. Kolekcja została oparta przede wszystkich na solidnych elementach drewnianych o wysokim połysku. Nietypowe, okrągłe krawędzie stopni nadają jej wrażenia lekkości i oryginalności.

Jednobelkowe


Wytrzymałość i stabilna konstrukcja – to główne zalety, jakie posiadają nasze schody jednobelkowe. Jako doświadczony producent jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania, w których jedna centralna belka stanowi konstrukcję nośną dla stopnia. To obiekty o minimalistycznym designie, które wpiszą się w klimat każdego wnętrza nie zajmując dużej ilości miejsca.

Dwubelkowe


Nowoczesny i oryginalny wygląd przestrzeni domowej zapewnią schody dwubelkowe, wykonane z drewna z elementami z płytek, stali lub innego rodzaju materiałów. Mogą one być zbudowane w konstrukcji pionowej bądź z zakrętami – można dopasować je indywidualnie do wymagań danej przestrzeni i gustu. Dzięki niekompletnej zabudowie pod stopniami tworzą wrażenie przestrzenności i lekkości

Pełne


Klasyczne rozwiązania często pozostają najlepsze – dotyczy to także tzw. schodów pełnych. Proponujemy wersje wykonane z całości z drewna jednego rodzaju, lub oryginalne – ze spodem pomalowanym na inny kolor. Znajdziesz tu wersje z białego drewna lub w ciepłych, klasycznych odcieniach. To konstrukcje zapewniające wytrzymałość i piękny wygląd nawet po latach użytkowania.

Gięte Prestige


Wybierz dostosowane do wszelkich swoich wymagań schody gięte Prestige. Ich nietuzinkowy kształt sprawia, że oprócz walorów użytkowych pełnią one również funkcje dekoracyjne. To konstrukcje wykonane przez doświadczonych artystów, które wyglądają zachwycająco zarówno od góry, jak i od dołu, nie zajmując przy tym zbędnej przestrzeni. Solidne poręcze gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Stavanger


Dla przedpokojów i korytarzy najlepszym rozwiązaniem będą proste i solidne schody Stavanger. Polski producent Teko proponuje projekty wykonane z drewna połączonego ze szkłem i elementami stalowymi. Dostępne są one zarówno w wersjach zabudowanych, jak dwubelkowych. Większość z nich utrzymana jest w minimalistycznym, nowoczesnym stylu.

Dywanowe


Cenisz sobie minimalizm i elegancję w wystroju wnętrz? W takim razie z pewnością zainteresują Cię schody dywanowe od producenta Teko. Od tradycyjnych modeli różnią się one brakiem tzw. belek policzkowych. Oznacza to, że całą konstrukcję tworzą jedynie stopnie, podstopnie oraz dobrana do indywidualnych wymagań poręcz (może być to także szklana balustrada).

Dwuwangowe


Idealne do pomieszczeń, w których króluje drewno. Schody dwuwangowe świetnie sprawdzą się w każdej aranżacji – zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej. Dysponujemy solidnymi konstrukcjami wykonanymi z wysokiego gatunku drewna, które możesz dobrać do wystroju pod względem kolorystyki czy sposobu wykończania. Możesz mieć pewność, że jest do wybór na lata.

Wspornikowe


Jedno z najbardziej oryginalnych rozwiązań stworzonych przez małopolskiego producenta Teko – schody wspornikowe. Są to konstrukcje montowane bezpośrednio do ściany, z widocznymi dla użytkownika stopniami. Tworzą one wrażenie nowoczesności, dlatego świetnie sprawdzą się w przestrzeniach minimalistycznych o geometrycznych kształtach.

Kratownicowe


Przejrzysta konstrukcja, wykorzystanie stali, elementów szklanych i metalowych – takie właśnie są schody kratownicowe. Idealnie wpasują się one w pomieszczenia urządzone w minimalistycznym stylu. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, drewnianych obiektów. Cechują się wytrzymałością na upływ czasu i solidnością wykonania.